Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu

Piknik Rodzinny PCPR w Białobrzegach

W dniu 9 czerwca br. grupa naszych podopiecznych gościła na Placu Zygmunta Starego w Białobrzegach, gdzie odbywał się Piknik Rodzinny, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach.

Impreza zaadresowana była do rodzin z dziećmi, osób z niepełnosprawnościami, osób przebywających w pieczy zastępczej lub opuszczających pieczę zastępczą oraz wszystkich, którzy chcieli miło spędzić czas w rodzinnej i radosnej atmosferze.

Organizatorzy zapewnili bogaty program dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, który nie pozwalał nikomu się nudzić.

Uczestnicy pikniku mieli okazję do wspólnych zabaw, uczestnictwa w konkursach z nagrodami, smacznego darmowego poczęstunku oraz obejrzenia występów tanecznych i wokalnych, warsztatów pierwszej pomocy, a także prezentacji prac okolicznościowych stworzonych przez uczestników ŚDS, WTZ oraz okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich.

Wszyscy chętni mogli zapoznać się również ze sprzętem i wyposażeniem służbowym, pojazdami i umundurowaniem Policjantów i Strażaków.

Najmłodsi korzystali z  zabaw z animatorem oraz dmuchanego zamku, natomiast  dorośli z ćwiczeń gimnastycznych – zumby. Mogli również uzyskać fachowe poradnictwo pracowników PCPR Białobrzegi nt. instytucji pieczy zastępczej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie czy form pomocy osobom z niepełnosprawnościami.

Piknik był okazją do integracji i wspólnego poznania się lokalnej społeczności, imprezę można zaliczyć do bardzo udanych.

Część zdjęć ilustrujących powyższy wpis pochodzi z facebookowego profilu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach

autor wpisu: Marlena Milczarek