Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu

Gminny Festyn Dożynkowy w Stromcu 2018

Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji – tak właśnie było w dniu gminnych dożynek obchodzonych dnia 2 września w Stromcu, w którym uczestniczyła również grupa naszych podopiecznych.

Uroczystości rozpoczęły się w Kościele Św. Jana Chrzciciela w Stromcu uroczystą Mszą Świętą poprowadzoną przez Proboszcza tutejszej parafii ks. Bogdana Rosiewicza. Następnie część oficjalna dożynek miała miejsce na boisku sportowym przy ul. Radomskiej.

Na scenie uroczyście powitano gości i przekazano dary – wieniec i chleb (przygotowany przez przedstawicieli sołectwa Ducka Wola) na ręce gospodarza dożynek – Wójta Gminy Stromiec – Krzysztofa Stykowskiego, który podzielił go wśród mieszkańców. Wieniec przywieźli również mieszkańcy parafii Dobieszyn. Następnie Wójt wręczył symboliczne kosze upominkowe i podziękowania przewodniczącym kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń i klubu kobiet, które wraz z innymi kobietami tradycyjnie zaangażowały się we współorganizację festynu przygotowując stoiska z potrawami regionalnymi. Klub Kobiet Aktywny Bobrek zaprezentował ponadto na scenie zabawny skecz.

Jednocześnie tuż obok boiska odbywały się wyścigi rowerowe Legia MTB maraton, w którym brali udział również mieszkańcy gminy Stromiec.

Boisko w Stromcu było zapełnione różnorodnymi atrakcjami, takimi jak:

  • stoiska gastronomiczne,
  • Teatr FORMA z animacjami,
  • malowaniem twarzy,
  • chodzące pluszaki,
  • wesołe miasteczko i dmuchańce,
  • rozgrywki Bubble Football,
  • wyścigi aut zdalnie sterowanych RC FORFUN.

Stoiska wystawiennicze zaprezentowali natomiast –  Policja w Białobrzegach i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego (gadżety, ulotki i zabawy o bezpieczeństwie); Nadleśnictwo Dobieszyn, Gminna Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Stromiecczyzna, Koło Gospodyń Wiejskich „Stromianki”, Stowarzyszenie „Wszystkie razem”, Stowarzyszenie „Wspólna sprawa”, Klub Kobiet „Aktywny Bobrek” i Koło Gospodyń z Ksawerowa Starego, Prywatne Muzeum Techniki Wojskowej, Lokalna Grupa Działania „Zapilicze”, Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Białobrzegach, Szkolny Patrol Pierwszej Pomocy.

Na scenie wystąpił Papa Smurf, Oliwka Woźniak z pokazem ZUMBY, animatorzy, tancerze i zespoły muzyczne (NON- STOP, Jagoda &Brylant) i gwiazda wieczoru Mario Bischin.

Festyn zakończył się pokazem sztucznych ogni i zabawą pod chmurką z miejscowym zespołem BOMBA.

 

 

autor wpisu: Marlena Milczarek
część zdjęć ilustrujących powyższy wpis pochodzi z facebookowego profilu Gminy Stromiec