Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu

XVIII Finał Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup 2018

W terminie 3 – 5 lipca br. Reprezentacja Piłkarzy z Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu wzięła udział w XVIII Finale Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup 2018.

Liga SENI Cup to jedyne takie mistrzostwa na świecie. Organizatorzy turnieju promują sport jako formę terapii, która rozwija sprawność fizyczną, uczy wytrwałości i pokonywania własnych słabości oraz współpracy w zespole. Celem Ligi jest integracja osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa, ponieważ wszyscy – bez względu na swoją sprawność – tak samo odczuwają gorycz porażki, jak i cieszą się z sukcesów. 

Tegoroczna edycja Ligi rozpoczęła się turniejami kwalifikacyjnymi rozgrywanymi równolegle w 11 krajach takich jak: Polska, Czechy, Rosja, Niemcy, Litwa, Słowacja, Łotwa, Węgry, Ukraina, Białoruś i Kazachstan. Zwycięzcy eliminacji przyjechali na początku lipca do Torunia, aby wziąć udział w Turnieju Finałowym Ligi.

Uroczysta Inauguracja Finału odbyła się 3 lipca w Strefie Kibica przy Arenie Toruń. Byli na niej obecni przedstawiciele organizatorów Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych SA  i Fundacji Razem Zmieniamy Świat, Władz Miasta, a także Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W programie otwarcia zaprezentowano cyrkowe show z udziałem młodych adeptów sztuki cyrkowej. Podziwiać można było umiejętności żonglerskie, jazdę na nietypowych rowerach, pokazy na szczudłach oraz występ akrobatyczny na tzw. German Wheel w wykonaniu Juliana Waglewskiego –  finalisty programu „Mam Talent”. Całość uwieńczył pokaz gigantycznych baniek mydlanych fruwających nad głowami widzów.

W dniach 4 i 5 lipca – na Stadionie Miejskim odbyły się mecze finałowe, które wyłoniły najlepsze drużyny tegorocznej edycji turnieju.

Uroczyste zakończenie i dekoracja zawodników odbyła się 5 lipca.

Nasi piłkarze wrócili do Domu z pamiątkowymi medalami, nagrodami i 2 pucharami – w tym jednym za “NAJLEPSZĄ DRUŻYNĘ TURNIEJU FINAŁOWEGO SENI CUP”!

Powitaliśmy ich tortem – oczywiście w kształcie piłki nożnej. 🙂 Jest to niewątpliwie największy sukces sportowy naszych podopiecznych, dodatkowo o charakterze międzynarodowym. Jesteśmy z nich dumni i trzymamy kciuki za przyszły rok.

autorem powyższych zdjęć jest Aleksander Knitter www.aleksanderknitter.pl, natomiast zdjęcia poniżej zostały wykonane przez personel DPS

autor wpisu: Marlena Milczarek