Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu

XVII Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

W sobotę 22 października w hali SPARTAKUS Grójeckiego Ośrodka Sportu MAZOWSZE odbył się XVII Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, w którym wzięło udział 10 drużyn z klubów całego województwa mazowieckiego.
Organizatorami turnieju byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Mazowieckie oraz Zespół Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu wraz z  działającym w szkole Klubem Olimpiad Specjalnych SOKÓŁ, którego jednym z zawodników jest nasz mieszkaniec – Mariusz.
Po ceremonii otwarcia drużyny rozegrały tzw. mecze obserwowane, po czym zostały przydzielone do odpowiadających im umiejętnościom grup sprawnościowych: czerwonej, niebieskiej, zielonej oraz żółtej.
W toku rozgrywek drużyna z Klubu SOKÓŁ zdobyła brązowy medal w grupie zielonej i srebrny w grupie żółtej. Ten sukces nie byłby możliwy bez trenera Andrzeja Czaplarskiego, który włożył wiele starań i serca w przygotowania zawodników do turnieju. Nasz Mariusz natomiast należał do najlepszych w grupie, która wywalczyła srebro.
Turniej zakończył się ceremonią wręczenia medali zawodnikom oraz poczęstunkiem.
dsc_0838 dsc_0845 dsc_0953 dsc_0979 dsc_0985 duze
zdjęcia ilustrujące powyższy wpis  są własnością Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu
autor wpisu: Marlena Milczarek