Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu

Wycieczka Rewal – Stralsund – Niechorze

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody zaplanowaliśmy dla naszych mieszkańców trzydniową wycieczkę nad Morze Bałtyckie. W dniu 9 października 2018 r. podopieczni wraz z opiekunami wyruszyli w upragnioną podróż. 

W pierwszym dniu wycieczki po przybyciu do Rewala i zakwaterowaniu się w pensjonacie grupa udała się nad Bałtyk, gdzie spacerowano po plaży, zbierano muszelki i podziwiano piękny zachód słońca.

W drugim dniu wyjazdu mieszkańcy wyruszyli do niemieckiego miasteczka Stralsund, gdzie zwiedzali starówkę i jedno z większych oceanariów na świecie. Przy wyjeździe i powrocie z Niemiec grupa płynęła promem w Świnoujściu, co także było dla naszych podopiecznych nie lada atrakcją. Po powrocie do pensjonatu na wszystkich czekało ognisko, gdzie mogli upiec kiełbaski oraz potańczyć przy muzyce.

W trzecim, ostatnim dniu kuracjusze ponownie udali się nad morze, a następnie zwiedzili pobliskie Niechorze, dokonując zakupu pamiątek. W drodze powrotnej do Domu grupa zatrzymała się na posiłek w McDonald’s.

Pogoda i humory dopisały, więc wycieczkę można zaliczyć do udanych.

autor wpisu: Marlena Milczarek