Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu

Wycieczka do Zakopanego 2017

W dniu 19 maja 2017 r. grupa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu wyruszyła na trzydniową wycieczkę do Zakopanego.

Zimowa stolica Polski  przywitała naszych podopiecznych piękną, słoneczną pogodą. Po dotarciu na miejsce uczestnicy wycieczki rozpoczęli zwiedzanie od słynnej skoczni narciarskiej – Wielkiej Krokwi, a następnie udali się na szlak w Dolinie Białego, gdzie podziwiali malownicze krajobrazy.

Drugiego dnia pobytu grupa miała w planach górską wędrówkę do jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicach Zakopanego – Morskiego Oka. Po kilkugodzinnym marszu wszyscy dotarli do celu – największego jeziora w Tatrach, skąd rozciągał się widok przepiękną panoramę gór. Po odpoczynku wszyscy wyruszyli w drogę w powrotną, udali się również do karczmy na obiad.

Po miło spędzonym czasie nadeszła chwila powrotu. Ostatniego dnia pobytu zaplanowano spacer po najpopularniejszym deptaku pod Tatrami – Krupówkach, gdzie uczestnicy wycieczki zakupili pamiątki. W drodze powrotnej do DPS mieszkańcy zwiedzili jeszcze Pałac Mirów w Książu Wielkim.

autor wpisu: Marlena Milczarek