Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu

Wigilia 2020 w naszym Domu

W dniu 23 grudnia 2020 r. mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu wspólnie zasiedli do wigilijnego stołu. 

Tegoroczna wigilia w naszym Domu, pomimo ograniczeń związanych z pandemią, była nie mniej uroczysta i ciepła co poprzednie. 

Nasi podopieczni spędzili ten dzień wspólnie z Dyrektorem i personelem DPS. W tym roku ze względu na zakaz odwiedzin nie mogliśmy spotkać się z zaproszonymi gośćmi – tak jak mieliśmy to w zwyczaju w latach ubiegłych. 

Na szczęście pewne rozwiązanie tej sytuacji podsunęły nowoczesne technologie. Możliwe było spotkanie mieszkańców i kadry DPS ze Starostą Białobrzeskim Sylwestrem Korgulem oraz Wicestarostą Bartłomiejem Kowalczykiem – za pośrednictwem wideokonferencji. 

Wszyscy nawzajem życzyliśmy sobie przede wszystkim zdrowia i jak najszybszego powrotu do normalności, której tak bardzo potrzebujemy.

W świąteczny klimat wprowadzały wszystkich również rozbrzmiewające melodie kolęd i pyszne tradycyjne potrawy.

Podczas wieczerzy wigilijnej miał miejsce również pewien nieoczekiwany incydent…

Nasz Dom odwiedził wyjątkowy, oczekiwany przez wszystkich gość. Święty Mikołaj …w pogardzie mając tnące szpony mrozu i słońce pustyni, dnie i noce gnał  (niepomny obostrzeń), aż dotarł, gdzie dotrzeć miał…”  i wręczył naszym mieszkańcom wspaniałe upominki. 🙂 

Mimo izolacji mieszkańcy nie stracili ducha świąt, a personel Domu dołożył wszelkich starań, aby atmosfera była świąteczna i radosna. 

 

autor wpisu: Marlena Milczarek