Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu

Niezwykła podróż do Betlejem 2022

„Podróż do Betlejem” to  interaktywna, plenerowa inscenizacja, do której scenariusz powstał na podstawie Pisma Świętego. Spektakl (w realizację którego angażuje się corocznie ponad 150 wolontariuszy), przedstawia najpiękniejsze sceny historii Bożego Narodzenia.

Organizatorem widowiska jest: Proem, Proem Zako, Proem Edu, SCh Tomy we współpracy z Savannah Christian Church, USA. Wielokrotnie było relacjonowane przez ogólnopolskie i lokalne media.

Widzowie – będący częścią przedstawienia, w asyście rzymskich żołnierzy razem z głównymi bohaterami przedstawianej historii, wyruszają w pełną wrażeń podróż, której celem jest betlejemska stajenka i spotkanie z dzieciątkiem Jezus, Marią i Józefem. Widowisko ma niezwykłą oprawę muzyczną i medialną, zachwyca realizmem przedstawianej historii, scenografią, kostiumami. Wielką atrakcją są zwierzęta – osły, kozy, owce, króliki.

Tak więc 16 grudnia 2022 r. załoga Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu wyruszyła  w “Podróż do Betlejem”… 😉

Po dotarciu na miejsce i rejestracji w budynku głównym, zostaliśmy  zaproszeni w zorganizowanych grupach do sali widowiskowej na koncert świąteczny. Następnie udaliśmy się na trasę Podróży do Betlejem. Po drodze było wiele niespodzianek, ale nie zdradzimy szczegółów. 😊 Widowisko rozgrywało się w wielu zakątkach ośrodka, w pięknych okolicznościach przyrody – śnieżnej, zimowej scenerii. Po zakończeniu była chwila na gorącą herbatę i ciepły posiłek oraz okazja kupienia pamiątek. Zachwyceni i pełni wrażeń wróciliśmy do Domu.

 

autor wpisu: Marlena Milczarek